Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Dwaj nowi instruktorzy SDI/TDI (24.01.2011)
Autor Wiadomość
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-01-2011, 22:30   Dwaj nowi instruktorzy SDI/TDI (24.01.2011) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam,

Korzystając z chwilowego braku lodu na Koparkach udało się przeprowadzić egzamin instruktorski IEC dla kandydatów, którzy przez kilka ostatnich tygodni ciężko pracowali na weekendowym kursie instruktorskim.

Od tej pory mamy dwóch nowych instruktorów - zostali nimi: Marek Frenkel oraz Marek Ossowski. Obaj Panowie mogą szkolić pełny zakres SDI (od OWD do Asystenta Instruktora oraz różne specjalizacje), jak również poziom Nitrox w TDI.
Marek Frenkel jest certyfikowanym nurkiem GUE (kolejny w szeregach polskich instruktorów SDI/TDI).
Marek Ossowski jest bardzo doświadczonym trimiksowym nurkiem technicznym, więc liczę na jego szybką karierę także jako instruktora technicznego.

Gratuluję, Panowie! Było mi niezwykle przyjemnie pracować z Wami na tym programie. Kurs instruktorski Adv. Nitrox już czeka... Smile

Bacio
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 24-01-2011, 23:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej,

Markowi i Markowi Smile serdecznie gratuluję.

z innej beczki:


ElBacio napisał/a:
Marek Frenkel jest certyfikowanym nurkiem GUE (kolejny w szeregach polskich instruktorów SDI/TDI).



Andrzeju,
od paru dni zastanawiam się nad jedna kwestią i nie umiem wymyślić odpowiedzi.

Chciałam więc bez cienia złośliwości czy insynuacji zapytać - jaki jest sens albo powód w charakterystyce Instruktora jednej organizacji odwoływać się do szkoleń odbytych przez tego Instruktora w innej organizacji?

To dobrze czy źle, ze szkoli się w innej organizacji niż sam kształci swoich studentów?

Z góry przepraszam (zwłaszcza obu Marków), że pytam w wątku raczej dedykowanym do wyrażania radości z rosnącej kadry nurkowej ale zaskoczyło mnie, że takich odwołań używa również Instruktor Trener konkretnej organizacji i uznałam, że jesteś najbardziej kompetentną osobą do udzielenia odpowiedzi. Korzystam więc z okazji Smile

pozdrawiam
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-01-2011, 06:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
Chciałam więc bez cienia złośliwości czy insynuacji zapytać - jaki jest sens albo powód w charakterystyce Instruktora jednej organizacji odwoływać się do szkoleń odbytych przez tego Instruktora w innej organizacji?


Z uwagi na to, że TDI było postrzegane - niesłusznie - jako organizacja promująca głębokie nurkowania powietrzne, wiele osób, które przychodzi do mnie na szkolenia pyta, czy mogą być instruktorami SDI/TDI bez naruszania zasad DIR/GUE/UTD (konfiguracja, limit EAD, procedury, itd.). Taka informacja jest po prostu sianiem pozytywnej informacji, że tak, z użyciem minimum słów.

Oczywiście zgodność z wyznawanymi zasadami DIR/GUE/UTD (czy jak je nazwiemy), wyklucza szkolenie niektórych kursów (Solo, Deep, Extended Range), ale przy znakomitej reszcie - nie dochodzi do naruszeń.

Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-01-2011, 12:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratuluję!.

ElBacio napisał/a:

Oczywiście zgodność z wyznawanymi zasadami DIR/GUE/UTD (czy jak je nazwiemy), wyklucza szkolenie niektórych kursów (Solo, Deep, Extended Range), ale przy znakomitej reszcie - nie dochodzi do naruszeń.
Bacio


Z racji tego że lubię się czepiać, zapytam co z Adv Ntx i Deco procedury pod tym gułowym kątem?

Też trochę nie widzę sensu szkolić w organizacji za pomocą zasad z innej, pewnie że można - bo wszystko na upartego można - ale czemu nie robić tego od razu w "wyznawanej" ?

~S

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 25-01-2011, 14:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy powinienem dorzucać swoje trzy grosze do tematu ale mamy od 1989 roku podobno demokrację więc napiszę co myślę z punktu widzenia OWD

Monika napisał/a:
Chciałam więc bez cienia złośliwości czy insynuacji zapytać - jaki jest sens albo powód w charakterystyce Instruktora jednej organizacji odwoływać się do szkoleń odbytych przez tego Instruktora w innej organizacji?


Dla mnie to znaczy Pan WACEK JEST INSTRUKTOREM organizacji POZIOMKI ale ....
CHCE poznać organizację ZAKON Jak to wyglada .I chwała mu za to bo wiedzy nigdy za wiele .

Monika napisał/a:
To dobrze czy źle, ze szkoli się w innej organizacji niż sam kształci swoich studentów?


Dobrze bo kursanty mogły by CELIBATU W ZAKONIE nie wytrzymać a tak jak się nasłuchają to może i zdecydują się spróbować a na razie poziomeczki dla ludu grzecznie jedzą , jak będą starsi to i może celibat łatwiej przyjdzie.

A swoją drogą znam osobę która została WYRZUCONA z klubu nurkowego jak się dowiedzieli że była na warsztatach u WOJTKA ..... Wiec może dajmy spokój

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-01-2011, 15:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

styx napisał/a:
Z racji tego że lubię się czepiać, zapytam co z Adv Ntx i Deco procedury pod tym gułowym kątem?


Da się zrobić legalnie, zgodnie ze standardami te kursy bez naruszania DIRowości.
I jest na to oficjalne stanowisko organizacji. I nie jest to "waiver" (zgoda na odstępstwo od standardów), tylko zastosowanie standardów, które już są.

Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 25-01-2011, 18:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ElBacio napisał/a:
Marek Frenkel jest certyfikowanym nurkiem GUE (kolejny w szeregach polskich instruktorów SDI/TDI).


jakas inna wersja instruktora GUE , bo nie rozumiem ...

ElBacio napisał/a:
Oczywiście zgodność z wyznawanymi zasadami DIR/GUE/UTD (czy jak je nazwiemy), wyklucza szkolenie niektórych kursów (Solo, Deep, Extended Range), ale przy znakomitej reszcie - nie dochodzi do naruszeń.


nie chciałbym sie czepiać , próbujesz porównać TDI do UTD , ale co po ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 25-01-2011, 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pawelw napisał/a:
ale co po ??


to właśnie jest kluczowe pytanie.

Nie ma niczego dziwnego w tym, że można nurkować zgodnie z zasadami powszechnie nazywanymi DIR, szkoląc się w znakomitej większości organizacji w tym w uznawanym za skrajnie niedirową PADI Smile

I zrozumiałe jest dla mnie określanie instruktorów poprzez rodzaj wyznawanej filozofii nurkowania np. nie nurkuje głęboko na powietrzu, nurkować należy zawsze ze światłem czy cokolwiek innego...

Odwołanie się do "zasad" innej organizacji jest moim zdaniem wprowadzaniem większej ilości niewiadomych i w zasadzie nie bardzo wiadomo, jaki przekaz niesie za sobą. Jeśli chce się szkolić zgodnie ze standardami konkretnej organizacji i do niej się odwoływać, to chyba należałoby w niej certyfikować.

Skoro nurkowanie DIR jest zgodne z standardami TDI to to chyba jest wystarczająca rekomendacja. Oznacza to przecież, że zasady DIR wyznaje również TDI podobnie jak GUE czy UTD. Mam wrażenie, że to nieco uwłaczające dla TDI - dobrej organizacji z tradycjami, żeby jej autorytet podpierać innymi organizacjami na zasadzie "robimy to tak jak oni w GUE czy UTD".

slawek290 napisał/a:
Dobrze bo kursanty mogły by CELIBATU W ZAKONIE nie wytrzymać a tak jak się nasłuchają to może i zdecydują się spróbować a na razie poziomeczki dla ludu grzecznie jedzą , jak będą starsi to i może celibat łatwiej
przyjdzie.


Sławku, przeczytałam Twój post kilka razy i ciągle jest dla mnie kompletnie niezrozumiały a nawet jeśli już wydaje mi się, że Cię zrozumiałam, to w mojej opinii jest zupełnie nie na temat.

Nie wiem skąd wzięła się maniera używania jakiegoś pseudo staropolskiego języka na różnych forach internetowych ale jest, moim zdaniem, kompletnie niestrawna Shocked Nic nie wnosi poza tym, że jej autor może w późniejszej dyskusji twierdzić, że miał na myśli ... cokolwiek co jest mu potrzebne w tym konkretnym momencie.

slawek290 napisał/a:
A swoją drogą znam osobę która została WYRZUCONA z klubu nurkowego jak się dowiedzieli że była na warsztatach u WOJTKA ..... Wiec może dajmy spokój


Smile to chyba w ramach tej demokracji co to ją mamy od 1989 roku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 25-01-2011, 23:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
ciągle jest dla mnie kompletnie niezrozumiały


Czasami pewne rzeczy, też wydają mi się niezrozumiałe - pomimo tego że dla innych są oczywiste....

Może Moniko jak zrobię AOWD w SDI/TDI to pewno będziemy się lepiej rozumieć .

Very Happy A swoją drogą, to POKUTA za Wojtkowe warsztaty sroga była, bo co kolega teraz zrobi ? Ustami butle nadmucha, jak go z klubu wyrzucili i nurać nie ma z kim Very Happy .

I tak wcale mu do śmiechu nie było.

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."


Ostatnio zmieniony przez slawek290 dnia 25-01-2011, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-01-2011, 23:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
Oznacza to przecież, że zasady DIR wyznaje również TDI podobnie jak GUE czy UTD.


Tego nie napisałem, a przynajmniej nie planowałem aby tak zostało zrozumiane. Większość kursów TDI da się przeprowadzić bez naruszenia zasad DIR. Kursy np. Extended Range są w ofercie TDI, a z całą pewnością nie są DIR. Przy innych kursach TDI instruktor ma dowolność - szkolić DIR lub nie-DIR. To zależy od jego preferencji i zapewne od oczekiwań kursanta.

Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 26-01-2011, 00:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kurcze -też przeczytałem kilkukrotnie twój post i przypomniałem sobie pewną sytuację Laughing Laughing Laughing tutaj jeszcze brakuje mi takiego ludzika co się ze śmiechu przewraca.

Monika napisał/a:
Skoro nurkowanie DIR jest zgodne z standardami TDI to to chyba jest wystarczająca rekomendacja. Oznacza to przecież, że zasady DIR wyznaje również TDI podobnie jak GUE czy UTD. Mam wrażenie, że to nieco uwłaczające dla TDI - dobrej organizacji z tradycjami, żeby jej autorytet podpierać innymi organizacjami na zasadzie "robimy to tak jak oni w GUE czy UTD".


Był taki skecz http://www.youtube.com/watch?v=WaD0Jt7bUBI

Ja bym chciał widzieć te wszystkie ( GUE- UDT -DIR i inne ) u nas na J Żywieckim - kontra miejscowy chłopek roztropek, z ruskimi butlami na plecach , 20 letnim automatem , homontem albo bez.

Ciekawe jakie procedury by były przyjęte.
Wtedy okazało by się że ten cały "marketingowy bełkot" z organizacjami nic nie wart.

Liczy się CZŁOWIEK i to czy mu ufasz a nie organizacja w której szkoli i procedury.A czym więcej przeszedł i głębiej nura tym lepszy.



Moniko pozdrawiam SŁAWEK

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 26-01-2011, 07:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek290 napisał/a:
Liczy się CZŁOWIEK i to czy mu ufasz a nie organizacja w której szkoli i procedury

Liczy sie i jedno i drugie salut

slawek290 napisał/a:
A czym więcej przeszedł i głębiej nura tym lepszy.

Tu juz pojechales po bandzie i to tak ostro. Twoim zdaniem gosc ktory nura na glebszym wraku to jest super nurek.
Piszesz ze jak wiecej przeszedl tym lepszy- jest w tym troche prawdy, ale patrzac z drugiej strony moznaby zapytac dlaczego tyle przeszedl?
Slawek przeczytaj prosze jeszcze raz to co napisales i sie zastanow czy to ma sens.

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 26-01-2011, 08:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

iwiki napisał/a:
glebszym wraku na powietrzu

iwiki napisał/a:

slawek290 napisał/a:
A czym więcej przeszedł i głębiej nura tym lepszy.


A gdzie ja napisałem na powietrzu Rolling Eyes ?

Przez pojęcie przeszedł rozumiem:różne warunki , różne sytuacje , różne szkolenia itp itd.

A nie sytuacje awaryjne z których ledwo uszedł , choć o tych też chciałbym usłyszeć .

Iwiki- wiem że , może nie powinienem tego pisać - bo Mam szacunek dla Twoich osiągnięć ale , przeczytaj swój post- bo dla mnie zupełnie niezrozumiałe jest -skąd ty wytrzasnąłeś to powietrze ?

Wiem- traktujecie mnie jako TYPOWE OWD. Ale przemyślcie jedno, czytam to forum regularnie i wiedza na temat gazów i nie tylko rośnie .

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 26-01-2011, 08:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek290 napisał/a:
bo Mam szacunek dla Twoich osiągnięć ale



i Iwiki pochwal sie osiągnięciami nie bądz taki skromny ...


slawek290 napisał/a:
Wiem- traktujecie mnie jako TYPOWE OWD. Ale przemyślcie jedno, czytam to forum regularnie i wiedza na temat gazów i nie tylko rośnie .


nie martw sie kazdy musiał być kiedyś OWD/P1 ... ważne abyś sie rozwijał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 26-01-2011, 09:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pawelw napisał/a:
ważne abyś sie rozwijał


Jak mnie Wojtek zanim się rozwinę z tego Forum za niemerytoryczne i odbiegające od tematu wypowiedzi nie wyrzuci.

A tak swoją drogą to Bacio powiedział o 2 Markach i chętnie bym się dowiedział jakie mają nicki na Forum .

ElBacio napisał/a:
Marek Ossowski jest bardzo doświadczonym trimiksowym nurkiem technicznym, więc liczę na jego szybką karierę także jako instruktora technicznego.

bo to obiecująco brzmi .

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.