Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
DEMA - spotkanie?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-11-2013, 18:38   DEMA - spotkanie? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Od najbliższej środy do soboty będę miał przyjemność prezentować nowe automaty V2 oraz worki Tec Line z serii Special Edition na targach DEMA w Orlando.

Prawdopodobnie właśnie na DEMA będzie można zobaczyć po raz pierwszy mój najnowszy projekt - automat V1 przygotowany z myślą o nurkujących z pojedynczymi butlami (więcej na ten temat na forum w dziale Automaty ) .

Jeżeli ktoś będzie w okolicy - zapraszam na kawę.

DEMA w ubiegłym roku:


Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 06-11-2013, 01:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pierwszy dzień (jeszcze przed jutrzejszym otwarciem) za nami. Stoisko stoi w "ogólnym zarysie" - jutro rano zajmiemy się detalami.



Całość odbywa się w takim oto miejscu (na zdjęciu tylko część budynku)



Bardzo miła niespodzianka - w sektorze nurkowania technicznego mamy co najmniej 3 firmy z Polski, albo wystawiające sprzęty naszej produkcji: jest Xdeep, SANTI i Tec Line.

Wystawia się ponad 500 wystawców. Po raz pierwszy w 37 letniej historii targów pojawił się sektor związany z nurkowaniem technicznym: Technical Diving Resource Center, w którym wystawiają się wyspecjalizowani w tej dziedzinie producenci (tutaj można znaleźć wszystkie 3 polskie firmy). Pojawiła się też druga nowość Technical New Products Showcase - to taki dodatek do znanego z poprzednich lat New Product Showcase, czyli miejsca gdzie firmy mogą wystawić swoje nowości w stosownych gablotach i zaprosić na ich omówienie.

Oprócz części wystawowej zaplanowane są seminaria tematyczne m.in biznesowe, serwisowe, techniczne, ale także takie prowadzone w basenach, czyli typowo wodne.
Na to wszystko zaledwie 4 dni.


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-11-2013, 13:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Minęła 0600, więc szkoda dnia Wink.
DEMA mają nieco inny wymiar niż znane nam targi. Spotykają się tu głównie producenci, przedstawiciele handlowi, właściciele firm i osoby zainteresowane współpracą. Sprzedaż odbywa się jedynie na stoiskach "dodatkowych" zwykle w bardzo odległy sposób związanych z branżą - jest tu np. stoisko Spyderco, które obsługują 3 panie perfekcyjnie znające temat zarówno praktycznie jak i teoretycznie.

Myślałem, że będziemy mieli więcej czasu i zrobię jakiś reportaż - jesteśmy tu po raz pierwszy, dla większości jako nieznana firma.
Okazuje się, że odwiedzający jednym zdaniem mówią: Poland? aaa Black Bottom Timer, Santi - wiemy! Gorzej z pomysłem na zlokalizowanie naszego kraju - wychodzi zwykle gdzieś pomiędzy Australią, a Syberią - ale w sumie lepsze to, niż któryś z biegunów Wink .
Amerykanie ze zdziwieniem oglądają worek inny niż te, które znają. Szybko jednak kojarzą zastosowane w serii Special Edition rozwiązania z tym jak może to działać w wodzie.

Na przeciw naszego stoiska, nieco za ścianą działają Panowie z Xdeep'a - zainteresowanie produktami bardzo duże. Piotrek mówi bardzo dobrze po chińsku Wink .



Jedną z niespodzianek była wizyta zespołu inżynierów z którymi współpracujemy w zakresie produkcji automatów - miał być kurier z prototypem a tu... Shocked (powstają one w zakładach Dive Rite, a tam można działać na kilka sposobów - m.in. tak, że pomysł jest konsultowany przez wynajęty zespół specjalistów).
V2 ICE powstał właśnie tam, a wczoraj miałem przyjemność pierwszy raz działać z nimi nie online, ale normalnie - przy stole. Ekipa niewiele mówi, słucha uważnie, szybko liczy i podaje rozwiązania Smile. Przywieźli prototyp V1 - wyszło bardzo dobrze, ale wpadłem od razu na szatański pomysł - dlaczego nie zmienić go jeszcze trochę. Pół godziny pracy i automat będzie mniejszy i lżejszy niż zakładałem początkowo. Taka praca wciąga - szybka przymiarka do automatu stejdżowego czy side-mount, nie ma problemu, więc jest nowy pomysł, a na razie działam z V1.

Po południu kolejna niespodzianka - na stoisku pojawiła się ekipa ze stajni KISS Rebreathers - chcieliśmy zobaczyć Special Edition RB, a ja na to bardzo proszę oraz Shocked Shocked Shocked .
Poniżej Tomek biznesowo o potencjalnym połączeniu KISS'a i D22SErb


Nie zdążyłem nawet zrobić foty stoiska SANTI (ale się poprawię Smile )- wydaje mi się, że nikogo więcej z Polski tu nie ma, próbowałem przebić się przez listę wystawców, ale poległem... Confused.

GoPRO jak zwykle szaleje na wielkim stoisku pełnym wielkich monitorów, Bardzo duże i ciekawe stoisko ma trójca Aqualung/Apeks/Suunto.
Wczoraj oficjalna premiera z owacją na stojąco nowego reba Poseidona SE7EN - zebrał tu bardzo dobre opinie. Generalnie rebreathery za każdym rogiem małe, duże, średnie, kolorowe i czarno czarne Smile.

Czas na śniadanie Smile.
Udanego dnia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Kardasz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P1000
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 258
Skąd: WWA
PostWysłany: 07-11-2013, 21:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zrób foty innych stoisk, zeby miec pojecie jakie sa?
te wielkie jak wlasnie gopro i aqualung, ale i mniejsze np jakies firm foto, backscatter, aquatica/amphibico?

_________________
Piotr - Ajatollah Hudini

Moje filmy nurkowe: www.kardasz.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-11-2013, 12:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Kardasz napisał/a:
zrób foty innych stoisk, zeby miec pojecie jakie sa?
Jakie stoiska czy jakie firmy Smile ?

Dzisiaj wyruszę na łowy foto - nie mam aparatu, więc zdjęcia będą średnio wypasione - telefoniczne.
Jeżeli ktoś życzy sobie zdjęcie czegoś szczególnego poproszę o informację do 9:00 jestem w hotelu czyli jeszcze przez 3 godziny.

Na miejscu coraz więcej znajomych - byli m.in. Chłopaki z CCR z Częstochowy w drodze do jaskiń, Grzegorz z TP, a dzisiaj będzie Sławek, Sebastian, ale on ma blisko bo mieszka na miejscu Wink, Jacek Wendołowski i kilka innych osób z kraju.

Wczoraj mieliśmy głównie dzień japoński - w dużym skrócie worki SE i automaty V2 będą dostępne już niedługo w kraju kwitnącej wiśni oraz... na Półwyspie Arabskim Shocked .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 08-11-2013, 18:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Kardasz, zajrzyjtutaj ale uważaj ... łza się w oku kręci na widok takich cudeniek

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-11-2013, 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek - na te stoiska lepiej nie zaglądać Confused .
Ilość sprzętu, pomysłów na jego specyficzne zastosowanie jest zadziwiająca - można stanąć i nie ruszać się przez cały dzień...

Kilka fotek telefonicznych:

GoPRO


można przejść przyspieszony kurs dedykowanego do pracy z filmem oprogramowania


Reby są wszędzie Smile


No i ten obwołany "przebojem" czyli produkt Poseidona

Zadziwiające jest jak dwustronnie działają ograniczenia.
Do reba dołączane są "baterie" a raczej klucze startowe powodujące, że jest on przystosowany do nurkowania do 40, 60 czy 100m. Kiedy okazało się, że nurek próbujący przekroczyć barierę będzie natychmiast na kilka sposobów ostrzegany zrobiło się wieeeelkie łaaaał...
Największe zainteresowanie wzbudza on u instruktorów i sprzedawców tej formy nurkowania.

Spory sektor to turystyka


Fajne jest stoisko małych i ultra małych ROV


Jeden z maluchów mieszka w okolicznym basenie, więc wystarczy zasiąść za sterami i akcja Smile


DAN



No i amerykański zachód słońca - wyglądał trochę jak lądowanie kolejnych obcych, ale skończyło się na deszczu Wink .




Dzisiaj ostatni dzień i wielkie pakowanie.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.